Kvalita ovzduší: Frankfurt nad Mohanem teď

Německo · Přehled se aktualizuje každých 15 minut.

22. října

Ovzduší je teď čisté

Frankfurt nad Mohanem

11°C

Oblačno

21AQI

1018hPa

Atmosférický
tlak

81%

Vlhkost

Frankfurt nad Mohanem, 21. října 2026: denní průměr PM2.5 11 µg/m³ (53 senzorů), úroveň „Nízké“ — jako v Data Hubu Atmy. Nyní (21:30 místního času): 3,7 µg/m³. Otevřená metodika a data v JSON: Metodika a zdroje dat · JSON

Teď (Frankfurt nad Mohanem) je PM2.5 v průměru 3,7 µg/m³ — úroveň „dobrá“ na stupnici US EPA (orientačně, z hodinových měření). Průměr z 53 senzorů Atmy, měření 20:38–21:27 místního času (18:38–19:27 UTC), přehled připraven v 21:30 místního času. Medián: 1,6 µg/m³; rozpětí mezi senzory: 0,0–99,8 µg/m³.

Frankfurt nad Mohanem: kvalita ovzduší je nyní dobrá (přibližně, stupnice US EPA). Od 09:00 do 21:30 místního času se průměrné PM2.5 ve městě drželo zhruba na stejné úrovni: z 3,5 na 3,7 µg/m³. Nejvyšší hodinová hodnota byla 6,0 µg/m³ v 12:00.

Údaje o počasí neukazují jasný důvod této úrovně.

Počasí nyní: oblačno, 11°C, vítr 3 m/s, vlhkost 81 %. Kolem 09:00 se očekávají srážky; mohou částice vymýt.

Sestaveno automaticky v 21:30 místního času (19:30 UTC) z měření čidel a předpovědi počasí. Hodnoty jsou orientační; hypotézy jsou označeny.

11 km/h

Vítr, JZ

0,5 mm

Srážky dnes

Frankfurt nad Mohanem: kvalita ovzduší za poslední celý den

Ukazatel: PM2.5, µg/m³ · Barevná škála: EPA AQI · 21. října 2026 · 00:00–24:00 UTC

11 µg/m³ Nízké

Denní průměr PM2.5 dne 21. října 2026 (00:00–24:00 UTC): 11 µg/m³ z 53 senzorů, která prošla kontrolou kvality — stejná hodnota jako v Data Hubu Atmy.

29. místo z 77 měst (země: Německo) a 91. z 297 na světě, od nejvíce znečištěného ovzduší.

NízkéMírnéZvýšenéVysokéVelmi vysokéExtrémně vysoké

Frankfurt nad Mohanem: PM2.5 podle měsíců

Ukazatel: PM2.5, µg/m³ · Barevná škála: EPA AQI

Průměr
říj
lis
pro
led
úno
bře
dub
kvě
čvn
čvc
srp
zář
Tento měsíc
7
5
9
8
12
10
9
6
7
6
6
3
2
6

Měsíční průměry ověřených čidel jako v trendu Data Hubu; aktuální měsíc ještě neskončil, „-“ znamená bez dat.

Index hromadění znečištění nyní

20%Odhad povětrnostních podmínek · nejde o předpověď PM2.5

Nyní2113
21.0005.0012.0020.00

Předpověď hromadění znečištění

Dnes — 22. října

13°/7°

Index podle denní doby

47/100Střední

  1. 47/100Noc
  2. 39/100Ráno
  3. 6/100Den
  4. 21/100Večer

Pátek — 23. října

14°/8°

Index podle denní doby

53/100Střední

  1. 53/100Noc
  2. 39/100Ráno
  3. 8/100Den
  4. 14/100Večer

Sobota — 24. října

14°/8°

Index podle denní doby

35/100Střední

  1. 35/100Noc
  2. 27/100Ráno
  3. 6/100Den
  4. 17/100Večer

Neděle — 25. října

16°/8°

Index podle denní doby

33/100Nízký

  1. 32/100Noc
  2. 33/100Ráno
  3. 5/100Den
  4. 26/100Večer

Pondělí — 26. října

13°/7°

Index podle denní doby

54/100Střední

  1. 54/100Noc
  2. 35/100Ráno
  3. 7/100Den
  4. 19/100Večer

Úterý — 27. října

18°/10°

Index podle denní doby

52/100Střední

  1. 52/100Noc
  2. 37/100Ráno
  3. 8/100Den
  4. 22/100Večer

Odhad podmínek, při kterých se znečištění drží u země

Počasí

11°

Oblačno. Pocitově 9°C

  1. RánoPolojasno7°C90%
  2. DenOblačno13°C62%
  3. VečerPolojasno10°C88%

Vítr

11km/hVítr od JZ

22km/hNárazy větru

Síla větru: 2

Očekávají se nárazy až 22 km/h.

Předpověď počasí na 10 dní: Frankfurt nad Mohanem

Německo

  1. Dnes22. 10.Déšť13°C7°C
  2. pá23. 10.Déšť14°C8°C
  3. so24. 10.Déšť14°C8°C
  4. ne25. 10.Déšť16°C8°C
  5. po26. 10.Déšť13°C7°C
  6. út27. 10.Oblačno18°C10°C
  7. st28. 10.Déšť16°C9°C
  8. čt29. 10.Polojasno15°C5°C
  9. pá30. 10.Polojasno13°C4°C
  10. so31. 10.Polojasno13°C3°C

Kde je ovzduší horší: Frankfurt nad Mohanem?

Zobrazit všechna čidla

Nejvyšší aktuální hodnota: 99,8 µg/m³ (SC #18188). Nejnižší: 0,0 µg/m³ (Frankfurt Gallus). Seznam ukazuje všechna čidla od nejvyšší hodnoty.

  1. SC #18188 →100 µg/m³
  2. Schneckenhaus →9 µg/m³
  3. SC #49738 →5 µg/m³
  4. SC #30135 →5 µg/m³
  5. SC #19891 →4 µg/m³
  6. SC #1262 →4 µg/m³
  7. SC #11245 →3 µg/m³
  8. SC #46006 →3 µg/m³
  9. SC #54845 →3 µg/m³
  10. SC #3747 →3 µg/m³
+43 dalších čidel
  1. SC #77202 →3 µg/m³
  2. SC #22904 →3 µg/m³
  3. SC #83284 →2 µg/m³
  4. SC #13415 →2 µg/m³
  5. SC #8228 →2 µg/m³
  6. SC #84968 →2 µg/m³
  7. SC #996 →2 µg/m³
  8. SC #27684 →2 µg/m³
  9. SC #91083 →2 µg/m³
  10. SC #75230 →2 µg/m³
  11. SC #14381 →2 µg/m³
  12. SC #98186 →2 µg/m³
  13. SC #69970 →2 µg/m³
  14. SC #93241 →2 µg/m³
  15. SC #93549 →2 µg/m³
  16. SC #92410 →2 µg/m³
  17. SC #14078 →2 µg/m³
  18. SC #16173 →2 µg/m³
  19. SC #65567 →2 µg/m³
  20. SC #25846 →1 µg/m³
  21. SC #12906 →1 µg/m³
  22. SC #76986 →1 µg/m³
  23. SC #83249 →1 µg/m³
  24. SC #37677 →1 µg/m³
  25. SC #76777 →1 µg/m³
  26. SC #58880 →1 µg/m³
  27. SC #43760 →1 µg/m³
  28. SC #21917 →1 µg/m³
  29. SC #52566 →1 µg/m³
  30. SC #45120 →1 µg/m³
  31. SC #20986 →1 µg/m³
  32. SC #54595 →1 µg/m³
  33. SC #84441 →1 µg/m³
  34. SC #12980 →1 µg/m³
  35. SC #76256 →1 µg/m³
  36. SC #74288 →1 µg/m³
  37. SC #96512 →1 µg/m³
  38. SC #45322 →1 µg/m³
  39. SC #96203 →0 µg/m³
  40. SC #26341 →0 µg/m³
  41. SC #19846 →0 µg/m³
  42. SC #80946 →0 µg/m³
  43. Frankfurt Gallus →0 µg/m³

Zdroj: měřicí síť atmy.ai

Odkud data pocházejí

Čidla v přehledu podle sítí: Sensor.Community — 51 čidel, AirGradient — 2 čidel.

Atmy zobrazuje měření sítí po kontrole kvality Data Hubu: testovací zařízení a čidla, která jí neprojdou, se nezapočítávají.

Německo: čidel celkem

2 615

  1. StuttgartNěmecko

    195
  2. BerlínNěmecko

    194
  3. HamburkNěmecko

    168

Města s nejvíce čidly

Všechna čidla na mapě, podle měst tak, jak je mapa přiřazuje; hodnoty města počítají jen čidla, která projdou kontrolou kvality Data Hubu.

Kalendář kvality ovzduší: Frankfurt nad Mohanem

Denní průměr PM2.5 z čidel města, µg/m³

Klikněte na den a uvidíte datum a hodnotu.

NízkéMírnéZvýšenéVysokéVelmi vysokéExtrémně vysoké

Widget pro váš web

Karta s aktuálním PM2.5 ve městě Frankfurt nad Mohanem: obnovuje se každých 15 minut a odkazuje na tuto stránku. Vložte kód na svůj web.

Kvalita ovzduší nyní: Frankfurt nad Mohanem — Atmy

Otázky

Jaká byla kvalita ovzduší ve městě Frankfurt nad Mohanem za poslední celý den?

Denní průměr PM2.5 dne 21. října 2026 (00:00–24:00 UTC): 11 µg/m³ z 53 senzorů, která prošla kontrolou kvality — stejná hodnota jako v Data Hubu Atmy. 29. místo z 77 měst (země: Německo) a 91. z 297 na světě, od nejvíce znečištěného ovzduší.

Jaká je teď kvalita ovzduší: Frankfurt nad Mohanem?

Teď (Frankfurt nad Mohanem) je PM2.5 v průměru 3,7 µg/m³ — úroveň „dobrá“ na stupnici US EPA (orientačně, z hodinových měření). Průměr z 53 senzorů Atmy, měření 20:38–21:27 místního času (18:38–19:27 UTC), přehled připraven v 21:30 místního času. Medián: 1,6 µg/m³; rozpětí mezi senzory: 0,0–99,8 µg/m³.

Je teď bezpečné pobývat venku: Frankfurt nad Mohanem?

Současná úroveň je „dobrá“ (stupnice US EPA, orientačně). Kvalita ovzduší je uspokojivá; omezení nejsou doporučena. Jde o standardní doporučení stupnice, ne o lékařskou radu.

Kde je ovzduší horší: Frankfurt nad Mohanem?

Nejvyšší aktuální hodnota: 99,8 µg/m³ (SC #18188). Nejnižší: 0,0 µg/m³ (Frankfurt Gallus). Seznam ukazuje všechna čidla od nejvyšší hodnoty.

Odkud pocházejí tato data?

Ze senzorů Atmy a připojených veřejných sítí (občanské, experimentální a státní stanice), sloučená Atmy. Hodnoty jsou orientační; viz metodika.

Jak často se stránka aktualizuje?

Přehled se přepočítává každých 15 minut z posledního měření každého senzoru, nejvýše hodinu starého.

Je ovzduší ve městě Frankfurt nad Mohanem znečištěné?

Za posledních 365 dní s daty byl průměrný denní PM2.5 ve městě Frankfurt nad Mohanem 6,7 µg/m³ — 1,3násobek roční doporučené hodnoty WHO (5 µg/m³). Za posledních 30 dní: 4,9 µg/m³. Podle archivu denních průměrů Atmy.

Kdy je ovzduší ve městě Frankfurt nad Mohanem nejčistší?

Podle denního archivu Atmy byl nejčistším měsícem posledního roku září 2026: v průměru 2,4 µg/m³.

Kdy je ovzduší ve městě Frankfurt nad Mohanem nejvíce znečištěné?

Nejvíce znečištěným měsícem posledního roku byl leden 2026: v průměru 11,3 µg/m³.

Je ovzduší ve městě Frankfurt nad Mohanem horší v topné sezóně?

Od listopadu do března byl průměrný denní PM2.5 9,3 µg/m³, od června do srpna 5,0 µg/m³ (posledních 365 dní).

Data

Odkud pocházejí tato data?

Denní hodnota je hodnota Data Hubu: průměr městských čidel, která prošla noční kontrolou kvality, každé s alespoň 12 platnými hodinami, a jen s čidly na čtyřech místech vzdálených 500 m; dny podle UTC.

„Nyní“ používá stejná čidla a stejné pravidlo: průměr jejich posledních měření, každé nejvýše 60 minut staré, jen když posílají data čidla na čtyřech místech vzdálených 500 m.

Zdroj: veřejná monitorovací data Atmy. Metodika a zdroje dat · Podmínky použití dat